Agata Rybkowska

Agata Rybkowska

Agata Rybkowska

Agata Rybkowska

kierownik Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach, konsekwentnie od kilku lat walcząca o poprawę losu głodujących zwierząt w Korabiewicach

Zajmowała się psami w schroniskach i pseudohodowlach, porzuconymi kotami, końmi w potrzebie, a nawet szczurami. Po kilku latach dołączyła do Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt. Schronisko w Korabiewicach poznała siedem lat temu. Po dramatycznych apelach o wsparcie dla głodujących psów po prostu pojechała pomóc. Załatwiała karmę i znajdowała domy dla psów. Ale ówczesne kierownictwo uważało, że zwierzętom nigdzie nie będzie tak dobrze, jak w schronisku, i zakazało jej wstępu na jego teren. Nigdy jednak nie zapomniała o tym miejscu i jego mieszkańcach. Za każdym razem, gdy można było wejść i nakarmić psy, zabrać któreś z nich lub oficjalnie interweniować, wracała do Korabiewic. Kiedy Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt w lutym 2012 roku otrzymała możliwość zaopiekowania się tamtejszymi zwierzętami, zaczęła ogarniać nową korabiewicką rzeczywistość… i już została na stałe. Jest prawdopodobnie najmłodszym kierownikiem schroniska dla zwierząt, a schronisko w Korabiewicach jest jednym z największych schronisk w Polsce.
Od zawsze znosiła do domu chore ptaki, gryzonie, porzucone psy czy koty, a rodzice to akceptowali i wspierali ją. Uratowana przez nią kotka Dziunia sprawiła, że rozpoczęła wolontariat w schronisku w Żyrardowie. Dzięki pierwszemu psu, odkupionej z pseudohodowli bokserce Monie, wie, co to prawdziwa, szczera, bezwarunkowa miłość i oddanie. Studiowała pedagogikę resocjalizacyjną, pracowała w młodzieżowym ośrodku socjoterapii. Obecnie ma ponad 350 psów, ponieważ każdy podopieczny z Korabiewic jest częścią jej rodziny. W domu mieszkają z nią Lusia, Rudka, Bulwik i Aslan. Dla dwóch z tych psów jej dom jest domem tymczasowym.

No Comments

Post a Comment