Agnieszka Szulim

Agnieszka Szulim

Agnieszka Szulim

Agnieszka Szulim

dziennikarka, prezenterka telewizyjna, promotorka adopcji zwierząt

Od ósmego roku życia wychowywana w towarzystwie psa, dziś, jak przyznaje, nie potrafi rozgraniczać zwierząt i ludzi. Tak samo boli ją, kiedy ktoś krzywdzi psa, jak i człowieka. Jako młoda dziewczyna była wolontariuszką w schronisku, w którym wyprowadzała psy na spacery. W 2011 roku, mając już wdomu dwa jack russell terriery, zaadoptowała suczkę rasy chihuahua, która sześć lat przeżywała horror w pseudohodowli. Zanim trafiła do domu Agnieszki Szulim, musiała poddać się operacji drutowania szczęki. Usunięto jej też prawie wszystkie zęby.
Kiedy Agnieszka Szulim zetknęła się osobiście z cierpieniem psów w pseudohodowlach, zainteresowała się bliżej tym problemem. Postanowiła wtedy zaangażować się w promocję adopcji bezdomnych psów. Wzięła udział m.in. w prezentacji psów do adopcji podczas obchodów 20-lecia miesięcznika „Mój Pies”, a także sama zorganizowała podobną akcję w trakcie Warsaw Fashion Street 2011 w Warszawie. Kierując się dobrem zwierząt, zasięgnęła wcześniej porady fachowców, aby zapewnić im jak najlepsze warunki i zminimalizować ich stres.
Angażuje się także w akcje takich organizacji jak Greenpeace, Fundacji Viva! Akcja dla Zwierząt, czy ostatnio WWF. W ramach akcji „Godzina dla Ziemi” zadeklarowała, że razem z Michałem Pirógiem przepłynie Wisłę na tratwie z plastikowych butelek PET, aby pokazać, dlaczego warto segregować śmieci.
W przemyślany sposób wykorzystuje swoją popularność, pokazując, jak ważny jest szacunek dla zwierząt.

No Comments

Post a Comment