Pola Pospieszalska

Pola Pospieszalska

Pola Pospieszalska

Pola Pospieszalska

polska piosenkarka, prezes fundacji K-9 Angels, od 2002 roku mieszkająca w Londynie

Zawsze bliskie jej sercu było dobro zwierząt. Inspiracją do działania stało się zdjęcie małego psa z Rumunii zamieszczone na portalu Facebook. Pola i jej dwie koleżanki: Anneka Tanaka-Svenska, prezenterka telewizyjna, i Victoria Eisermann, była modelka, postanowiły pomóc temu psu. Kiedy udało sięznaleźć domy kilku kolejnym czworonogom, stwierdziły, że warto popularność wykorzystać do promowania adopcji bezdomnych psów. Tak doszło do powstania w 2011 roku w Londynie fundacji K-9 Angels, której Pola Pospieszalska jest współzałożycielką i prezesem.
Celem fundacji jest niesienie pomocy psom na całym świecie, ale szczególnie w Rumunii i Tajlandii. Dzięki wsparciu znanych osób, między innymi Simona Cowella, znanego producenta telewizyjnego, fundacja zyskała nie tylko grono darczyńców, ale także osób zainteresowanych adopcjami psów. Przy współpracy z siatką zaufanych wolontariuszy i weterynarzy K-9 Angels sprowadziła już do Wielkiej Brytanii blisko trzysta bezdomnych psów, które mieszkały na ulicach rumuńskich miast. W Wielkiej Brytanii udało się dla nich znaleźć kochające domy. „Anioły” z K-9 Angels sponsorują także akcję sterylizacji bezdomnych psów i co miesiąc wysyłają do schronisk pieniądze przeznaczone na jedzenie dla czworonogów.
Pola Pospieszalska marzy, by nadszedł czas, kiedy ludzie będą wyłącznie adoptować psy, zamiast kupować je od hodowców. Jak sama mówi, „na tym świecie jest za dużo psów, a za mało domów”. Jest już opiekunką dwóch zaadoptowanych z Rumunii czworonogów, a wkrótce dołączy do nich kolejny. Pozostałe założycielki fundacji także mają adoptowane zwierzaki, Anneka ma ich sześć, a Victoria – pięć.
Pola napisała piosenkę „Let’s go home”, do której nagrała teledysk promujący adopcje. Całkowity dochód ze sprzedaży singla zostanie przekazany na ratowanie psów z Rumuni i Tajlandii.

No Comments

Post a Comment