Barbara Górecka

Barbara Górecka

2

batmama, ratuje nietoperze, prowadzi dla nich przytulisko w swoim mieszkaniu

Pani Barbara opiekuje się nietoperzami, które nie miałyby szansy na przeżycie zimy w warunkach naturalnych. Przez 8 lat działalności uratowała ich od śmierci kilkaset. Najwięcej w swoim mieszkaniu miała ponad 250 nietoperzy! Pierwszy nietoperz w życiu pani Barbary zjawił się niespodziewanie. Wylądował na łóżku jej córki. Kolejne nadleciały kilka tygodni później przez szyb wentylacyjny. Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia, ale był styczeń, więc jak sama mówi, nie miała serca, aby wyrzucać je na mróz.

Jeśli ktoś w okolicy Szczecina znajdzie nietoperza, od razu dzwoni do Batmamy (tak o niej mówią szczecinianie), a ta, nawet w środku nocy wsiada w samochód i pędzi odebrać stworzonko. Każdej zimy u pani Barbary w trzypokojowym mieszkaniu żyje od kilku do nawet kilkuset nietoperzy. Wyzwaniem jest karmienie gacków, które trwa od godziny 19 do nawet 1 w nocy. Każdemu trzeba dać jeść oddzielnie, podając pęsetą ich ulubione przysmaki – larwy. Sezon dla pani Barbary zaczyna się na początku listopada, kiedy nadlatują pierwsi goście, a kończy w kwietniu. Gdy tylko robi się ciepło, pani Barbara wypuszcza gromadkę nietoperzy, aby mogły szczęśliwie żyć w swoim naturalnym środowisku. Prywatnie pani Basia ma dwa nietoperze, Kreskę i Kropkę – urodziły się na jej oczach. Nietoperza mama odrzuciła dzieci, więc pani Basia ciężar wychowania maluchów wzięła na siebie. Dziś Kreska i Kropka są zupełnie oswojone, a ich ulubionym zajęciem jest przytulanie się do szyi swojej opiekunki.

Głosuj poprzez formularz na stronie głównej lub SMS-em!

SMS: SERCE.2 pod numer 71750 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

8 komentarzy
 • Anna Zdanowska
  Odpowiedz

  Oddaję głos na Panią Barbarę Górecką.

  3 kwietnia, 2017 at 9:13 pm
 • Margarita
  Odpowiedz

  Super, że są tacy ludzie i prowadzą takie inicjatywy!

  4 kwietnia, 2017 at 4:09 pm
 • Oddaję głos na Panią Barbarę Górecką.

  4 kwietnia, 2017 at 4:17 pm
 • Małgorzata Rosner
  Odpowiedz

  Batmama jest osobą niesłychanie pożyteczną i niezmiernie oddaną temu, co robi. Ma duże doświadczenie i wiedzę, a poza tym wielkie serce.

  5 kwietnia, 2017 at 10:04 am
 • Znam Basię Górecką od lat. Wzrusza jej ogromne zaangażowanie w pomoc nietoperzom, które bez niej nie przetrwały zimy. I to nie jest jednorazowa pomoc. Obserwuję jej ogromny wysiłek od lat. Głosujemy na Basię!!

  5 kwietnia, 2017 at 2:23 pm
 • M.P
  Odpowiedz

  oddaję głos jak najbardziej

  5 kwietnia, 2017 at 3:25 pm
 • Kazde zycie trzeba ratowac. To jest wyrazem naszego czlowieczenstwa.

  5 kwietnia, 2017 at 4:46 pm
 • Irena krawcewicz
  Odpowiedz

  Potwierdzam wspaniała kobieta o ogromnym sercu dla zwierząt

  7 kwietnia, 2017 at 5:49 pm

Post a Comment