Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2017

Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2017

Nie trzeba widzieć, by patrzeć sercem

Pełna wzruszających momentów i łez, które płynęły ze szczęścia. Bo gdy w jednym miejscu zbierze się kilkuset miłośników zwierząt, jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

To był piękny dzień dla fundacji Ja Pacze Sercem! 13 czerwca, godzina 15.30, hotel Bellotto w Warszawie. O tej porze rozpoczęła się uroczysta, XIV gala wieńcząca plebiscyt „Serce dla Zwierząt”.

Laureat, Fundacja Ja Pacze Sercem, to było dla mnie zaskoczenie, ale myślę, że o to właśnie chodzi, by nagradzać nieoczywistości. Nam się wydaje, że liczą się zasięgi w internecie, sława, blichtr i że na takie osoby i fundacje trzeba zwracać uwagę. One wchodzą na rynek z większą pompą, bo mają środki na odpowiednie instrumenty. Dobrze więc, że zwracamy też uwagę na osoby i fundacje, za którymi nie idą wielkie pieniądze, ale wielkie serce – aktor Leszek Stanek.

Barry i Łukasz Górka
fot. Celestyna Król

Wydarzenie, tradycyjnie już, poprowadził świetnie zgrany duet: Paulina Smaszcz-Kurzajewska i redaktor naczelna portalu Psy.pl (organizatora plebiscytu) Paulina Król. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością wspaniali goście – aktorzy, dziennikarze i działacze organizacji prozwierzęcych.

W tym roku oddano rekordową liczbę głosów – około 5 tysięcy. Nie mam wątpliwości, że wszyscy nasi nominowani wiedzą, że „serca są, aby kochały”, jak powiedział Leopold Staff – redaktor naczelna Psy.pl Paulina Król.

Na gali, ku zaskoczeniu wszystkich zebranych, pojawił się również zeszłoroczny laureat. Łukasz Górka, policjant, który uratował i przygarnął zakopanego żywcem psa Barry’ego, rok temu nie mógł osobiście odebrać nagrody ze względów zdrowotnych. Wtedy zrobił to za niego jego tata. Tym razem pojawili się we trójkę – był i tata, i pan Łukasz, i niezwykle przyjazny Barry.

Ibisz, Smaszcz, Stanek
fot. Celestyna Król

Nagrodę Serce dla Zwierząt, którą głosami tysięcy internautów zdobyła fundacja Ja Pacze Sercem, wręczył znany dziennikarz Krzysztof Ibisz, a odebrała ją założycielka i prezes fundacji Joanna Piotrowska-Wojczak.

Odkąd sam mam psa, lepiej rozumiem to, co mówi do nas Mały Książę, że jesteśmy odpowiedzialni za to, co oswoiliśmy. Wszyscy nominowani zasługują na aplauz, na najwyższe słowa uznania, na szacunek, dlatego wybór dla czytelników i internautów był bardzo trudny. Każde uratowane przez państwa istnienie jest wielkim wymiarem waszego człowieczeństwa. Gdyby więcej osób patrzyło sercem, to świat byłby lepszy w każdym wymiarze – dziennikarz Krzysztof Ibisz.

Tegoroczny laureat to grupa osób, które pochyliły się nad problemem dotąd w Polsce niezauważanym – kotów niewidomych i słabo widzących. Działacze fundacji Ja Pacze Sercem wyciągają ze schronisk i przygarniają z ulic zwierzaki, które nie mają szans na samodzielne życie. Dzięki pomocy człowieka ślepaczki mogą jednak stać się pełnoprawnymi członkami rodzin, jeśli tylko otoczy się je opieką. I taką troskliwą opiekę zapewnia im fundacja Ja Pacze Sercem, której wysiłki zauważyły i doceniły tysiące osób.

Gratuluję laureatom i cieszę się, że jest coraz więcej ludzi, którzy walczą o prawa zwierząt – piosenkarka Kasia Moś.

Gala serce dla zwierząt
fot. Celestyna Król

Założycielka fundacji z wielką radością odebrała wszystkie nagrody – statuetkę przedstawiającą kobietę niosącą złote serce, zdjęcie z autografem Pierwszej Damy, która objęła galę Serce dla Zwierząt honorowym patronatem, a także voucher od Puriny (partnera głównego gali) na tonę karmy dla kotów.

Dziękuję, że zechcieliście zauważyć grupę freeków zajmującą się pomocą zwierzętom, które do niedawna niewarte były pomocy, często także ze strony lekarzy weterynarii, bo nie rokują, bo to są kaleki, bo po co mają się męczyć. Nie, one się nie męczą, jeśli tylko my, ludzie, damy im szansę, zaprosimy do naszych serc, do naszych mieszkań, to koty niewidome są równie szczęśliwe i dają równie dużo szczęścia, jak wszystkie inne żywe istoty – prezes fundacji Ja Pacze Sercem Joanna Piotrowska-Wojczak.

Galę uświetniła swoim występem Kasia Moś, która zaśpiewała znaną z konkursu Eurowizji piosenkę „Flashlight”.

Statuetka Serce dla Zwierząt
fot. Celestyna Król

Za wsparcie w organizacji imprezy bardzo dziękujemy partnerowi głównemu – firmie Purina – a także pozostałym partnerom: Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami, Zolux, VetAgro, Loft37.

No Comments

Post a Comment