Małgorzata Zdziechowska

Małgorzata Zdziechowska

Boliwia czepiak

polska dr Dolittle, opiekuje się dzikimi zwierzętami

Choć na co dzień pracuje w mediach, każdą wolną chwilę poświęca dzikim zwierzętom. Zwierzęta, te domowe, kochała od zawsze, ale podczas pierwszego wolontariatu w Australii odkryła, że świetny kontakt ma również z tymi dzikimi. To było 8 lat temu, jednak jej chęć pomagania osieroconym, chorym i rannym zwierzakom wciąż rośnie.

Przez ten czas odwiedziła 11 ośrodków ratujących dzikie zwierzęta, 8 krajów i zajmowała się w sumie 75 rodzajami ssaków. Na czym polega wolontariat Gosi? Skrzywdzone przez ludzi zwierzęta trafiają do ośrodków rehabilitacyjnych i sierocińców, do których jeździ Gosia. Tam zwierzaki są leczone, maluchy odchowywane, i – jeśli to możliwe – wypuszczane z powrotem na wolność. Z każdym zwierzakiem Gosia pracuje indywidualnie, w zależności od gatunku, wieku i jego historii.

Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Uratowała dwumiesięcznego wyjca, któremu nuciła kołysanki, by zasnął. Mama malucha nie żyła, a ten wciąż za nią płakał. Z kolei wilki przyjęły Gosię do swojego stada już pierwszego dnia. Rehabilitowała też chorą małpkę, która nie mogła chodzić, a dzięki cierpliwej pracy Gosi zaczęła skakać po drzewach i bawić się z innymi małpkami. Pod koniec lutego Gosia wyruszyła na kolejny wolontariat – tym razem do ośrodka Wildtracks w Belize.

https://www.youtube.com/watch?v=wz_hfkNssek&t=41s

Głosuj poprzez zakładkę GŁOSOWANIE lub SMS-em!

SMS: SERCE.8 pod numer 7136 (koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT).

No Comments

Post a Comment