Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2020

Relacja z uroczystości wręczenia nagród – 2020

Głosami internautów laureatem 17. edycji plebiscytu „Serce dla Zwierząt” zostało Judytowo. Aktualna sytuacja związana z pandemią nie pozwoliła na zorganizowanie uroczystej gali z udziałem wszystkich osób nominowanych w tegorocznym plebiscycie. Organizatorzy spotkali się w kameralnym gronie z laureatką, panią Małgorzatą Brzezińską, założycielką Fundacji dla Szczeniąt Judyta, by wręczyć jej nagrodę.

„Judytowo to miejsce szczególne i wyróżniające się na mapie Polski, a nawet i Europy. Tu niepełnosprawny znaczy wyjątkowy. A każdy psiak jest otaczany miłością i troskliwą opieką – tak o laureacie mówiła organizatorka plebiscytu, redaktor naczelna portalu Psy.pl, Paulina Król.

Od blisko dwóch dekad serwis włącza się w popularyzację działań służących dobru zwierząt. W tym celu zrodziła się idea plebiscytu „Serce dla Zwierząt”, a jej owocem jest 17 wspaniałych laureatów dla których życie i dobro zwierząt ma najwyższą wartość.

Dobro przekazane dalej

Pamiętano także o czworonożnych podopiecznych placówki. Z myślą o nich firma Nestlé Purina, partner główny plebiscytu, przygotował dla zwycięzcy tonę karmy spełniającej potrzeby czworonogów z azylu, ale karma trafiła w zupełnie inne ręce…

Jednym z nominowanych jest przytulisko dla psów Krzykosiaki. Otrzymują oni mniej wsparcia niż Judytowo, któremu w tym roku Nestlé Purina podarowała aż 3,5 tony karmy! Chcielibyśmy, przekazać to dobro dalej – mówiła Małgorzata Brzezińska, laureatka Serca dla Zwierząt.

Piękny gest i wielkie serce dla zwierząt, bo dobro, to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli…

ZOBACZ RELACJĘ Z WRĘCZENIA NAGRODY!

Azyl dla niepełnosprawnych psów i szczeniąt

Azyl Judytowo istnieje od 2019 roku i jest to pierwszy w Polsce, a nawet w Europie tego typu ośrodek dla niepełnosprawnych czworonogów. Trafiają tu szczeniaki dotkliwie skrzywdzone przez los, suczki karmiące potomstwo, psiaki sparaliżowane, poruszające się na wózkach inwalidzkich, zwierzęta po amputacji łap czy skomplikowanych, neurologicznych i ortopedycznych operacjach, obciążone wadami wrodzonymi.

Każdy z nich bez pomocy nie miałby szans na godne życie. W azylu otrzymują specjalistyczną pomoc w przytulnych,  domowych wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe, klimatyzacja, zaplecze weterynaryjno-szpitalno-rehabilitacyjne i groomerskie, a przede wszystkim medyczna pomoc i troska ze strony opiekunów – dają zwierzakom ukojenie i szansę na dalsze życie. Tu na nowo uczą się ufać człowiekowi, by ostatecznie znaleźć upragniony dom.

Powstanie azylu to efekt wielu lat doświadczeń w opiece nad najbardziej potrzebującymi psami, a wszystko zaczęło się w 2014 roku, kiedy to założycielka obecnej placówki Judytowo, pani Małgorzata Brzezińska, postanowiła pomóc bezdomnym psiakom, przyjmując je do własnego domu i oferując wsparcie do momentu adopcji.

„Serce dla Zwierząt 2020”

Wszyscy tegoroczni nominowani są głosem zwierząt skierowanym do ludzi, którym zależy na dobru naszych domowych pupili i zwierząt nieudomowionych. O tytuł laureata ubiegało się ośmioro kandydatów. Jednym z nich był ośrodek Jeżurkowo, ratujący jeże i inne małe zwierzęta. Wśród nominowanych znalazły się także osoby prywatne, w tym: Karolina Pilarczyk – szerzej znana jako Królowa Polskiego Driftu, ambasadorka Fundacji AST ratującej teriery typu bull, Ewa Zgrabczyńska – dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu, Zbigniew Kowalewski, założyciel przytuliska „Krzykosiaki – Psy w potrzebie” oraz Przemysław Łuczak – lekarz weterynarii z Gdańska, autor fanpage na Facebooku Egzoovet.

W gronie tegorocznych wyróżnionych była także dziewczynka Magdalena Krupecka z Gałowa. Pokazała, że wiek nie ma znaczenia, wystarczą chęci, by pomóc cierpiącemu zwierzęciu – jej reakcja pozwoliła uratować od śmierci bociana. O nagrodę ubiegał się również portal Pudelek.pl, doceniony przez organizatorów plebiscytu za zaangażowanie w prawa zwierząt, a szczególnie psów.

2 komentarze
  • Inside Apr 11, 1954 this establishing during sixth in addition to Tilghman alleys is bought in the Catholic Local hall designed for usage seeing that college class space or room designed for Fundamental Catholic Graduating high school. At this moment often called this Carroll Annex, as soon as the Roman Catholic signer of your Announcement with Overall flexibility Charles Carroll with Carrollton, that it was vital with all the planned arrival of your child increase. An archive freshman style with 757 came into the institution through 1958. Morgan Karlovich

    9 stycznia, 2024 at 10:27 pm
  • Fullhdfilmizle ile Full HD film izle deneyimi sizlerle! Türkçe dublaj ve Altyazı arşivimizle 1080p kalite kesintisiz film izleme sitesinin tadını çıkar! Terrell Moisa

    22 lutego, 2024 at 12:50 pm

Post a Comment