Beata Jacewicz-Tarnowska

Beata Jacewicz-Tarnowska

Beata Jacewicz

Dzięki niej odpowiedzialny i ciepły dom znalazło już mnóstwo potrzebujących trójłapków.

Beata Jacewicz-Tarnowska jest od lat zaangażowana w pomoc trójłapkom, czyli czworonogom niepełnosprawnym, po amputacjach łapek. Nieustępliwie szuka im nowych odpowiedzialnych domów. Prywatnie kocha psy o jasnej sierści.

Kiedy niespełna 12 lat temu Pani Beata adoptowała swojego pierwszego trójłapka, jej świat niemal wywrócił się do góry nogami. Poczuła wewnętrzną potrzebę, odruch serca, by zacząć pomagać innym czworonogom po amputacjach kończyn. Co skłoniło ją do wspierania właśnie trójłapków? Jak sama mówi, być może impulsem do tego działania był fakt, że ma niepełnosprawnego syna. Sam jednak potrafi o siebie zadbać, więc Pani Beata może poświęcać swój czas na pomoc bezdomnym, skrzywdzonym i kalekim psom.

Obecnie ma w domu 6 psów – trójłapków. Niestety jej pierwszy psiak, którego adoptowała 11,5 roku temu, toleruje jedynie szczeniaki i suczki. Pani Beata ma więc pod opieką jednego samca oraz suczki i młode czworonogi. Jednego z psów przyjęła pod swój dach na początku kwietnia tego roku – to 4-letnia suczka z Ukrainy. Jednak pomaga zwierzętom zza wschodniej granicy już od 3 lat, nie tylko w obecnych trudnych czasach wojny. Razem z zaprzyjaźnioną olsztyńską kliniką pomogła już 42 psom i dwóm kotom z Ukrainy – nie wszystkie były trójłapkami, choć stanowiły większość. Obecnie klinika ta zajmuje się darmowymi szczepieniami i odrobaczaniem czworonogów docierających ze wschodu do Polski. Zwierzętom są wykonywane również niezbędne zabiegi – kastracje, pilne amputacje. Pani Beata później pomaga znaleźć im nowy dom – kieruje je czasem do hoteli, czasem znajduje dom tymczasowy.

Przekłada zdrowie i życie potrzebujących czworonogów nad stan swoich domowych finansów. Wszelkie rehabilitacje trójłapków, leczenie, zabiegi, pobyty w hotelach opłaca z własnej kieszeni i darowizn. W tym celu organizuje częste bazarki dla zwierząt – prowadzi grupę na Facebooku „Bazarek dla Trójłapków”. Umieszcza na niej zdjęcia psiaków które potrzebują domu. Ciężką wieloletnią pracę Pani Beaty docenia wiele ludzi. Nic więc dziwnego, że często otrzymuje darowizny na rzecz zwierząt.

Pani Beata stale pomaga ok. 25 trójłapkom. Gdy któreś znajdą nowy dom, bierze kolejne potrzebujące bezdomniaki pod swoje skrzydła. Choć z roku na rok ma coraz mniej sił, po drodze też ciągłe problemy zdrowotne, nie rezygnuje z szukania psom nowych domów.

Na swojego faworyta możesz zagłosować poprzez link: GŁOSOWANIE lub klikając w poniższy baner.

serce dla zwierząt 2022 głosowanie.jpg

No Comments

Post a Comment