Lata:

2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004   

Zwycięzca

Jerzy Kemilew i Robert Marczak

Jerzy Kemilew i Robert Marczak

lekarze weterynarii

Nominowani

Jerzy Kemilew i Robert Marczak

1

Jerzy Kemilew i Robert Marczak

lekarze weterynarii

Bank w podwarszawskiej Falenicy przez całą dobę wspomaga psy i koty m.in. w przypadku zatruć, spadku morfologii, dużej utraty krwi czy chorób odkleszczowych u psów. Dostarcza również krew do sal operacyjnych. Kemilew i Marczak mają własne laboratorium, w którym badają krew. Sami też wykonują niektóre ratujące życie zwierząt preparaty. Krew uzyskują tylko z pewnych źródeł, najczęściej od hodowców. Dzięki krwi z ich banku udało się uratować wiele zwierząt.

Dariusz Gzyra

2

Dariusz Gzyra

Prezes Stowarzyszenia Empatia

Stowarzyszenie Empatia angażowało się w 2004 r. w szereg akcji na rzecz poprawy sytuacji zwierząt (nie tylko w Polsce), odnosząc wymierne sukcesy. Za taki uznać należy efekt protestów w ramach akcji „Cyrki bez zwierząt”. Empatia zebrała ponad 10 tys. podpisów przeciwko tresurze zwierząt w cyrkach, doprowadzając do wycofania patronatów Ministerstwa Kultury i prezydenta miasta Warszawy nad Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Stowarzyszenie nakłoniło też władze TVP do rezygnacji z transmisji telewizyjnych. W maju 2004 r., po zakończeniu Europejskiego Forum Ekonomicznego w Warszawie, z inicjatywy Empatii zbierano materiały, które zabezpieczały okna wystawowe. Z desek i styropianu powstało kilkadziesiąt bud dla psów w schronisku w Korabiewicach.

Wojciech Kępczyński

3

Wojciech Kępczyński

Dyrektor naczelny i artystyczny stołecznego Teatru Muzycznego ROMA

W styczniu 2004 r. wpadł na pomysł, aby polską premierę słynnego musicalu „Koty” uświetnił żywy kot Pan Prezes z Palucha i zainicjował zbiórkę pieniędzy dla zwierząt z tego schroniska. Zebrano 3,5 tys. zł. Ta akcja zwróciła uwagę społeczeństwa na los kotów w schroniskach.

Prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński

4

Prof. dr. hab. Włodzimierz Kluciński

Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej warszawskiej SGGW

16 września 2004 r., dzięki staraniom prof. Klucińskiego, otwarto na warszawskim Ursynowie Klinikę Koni przy Katedrze Nauk Klinicznych. To placówka na światowym poziomie, z dwiema salami operacyjnymi, 4 ambulatoriami i laboratorium. Szpitalna stajnia może pomieścić jednocześnie 25 koni. Choć w Polsce żyje ok. 350 tys. koni, niewiele jest miejsc, gdzie można skutecznie je leczyć. Klinika Koni powstała obok Kliniki Małych Zwierząt, założonej również z inicjatywy prof. Klucińskiego. W tej nowoczesnej placówce leczy się rocznie 13 tys. zwierząt z całej Polski.

Marek Suski

5

Marek Suski

Poseł PiS

W Sejmie Założył Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt. Walczył o nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. Sprzeciwiał się m.in. zapisom, które pozwalają myśliwym na strzelanie do bezdomnych psów i kotów wałęsających się w pobliżu lasu. Walczył też przeciw ustawie o doświadczeniach na zwierzętach.

Bartłomiej Szostakowski

6

Bartłomiej Szostakowski

Prezes Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt

Założone przez niego Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt ajmuje się tworzeniem bazy danych zwierząt domowych w Polsce. PTRiIZ zachęca do znakowania zwierząt, co ułatwia ich odnalezienie w przypadku zagubienia. Działalność Towarzystwa zyskała na znaczeniu w roku wejścia Polski do Unii Europejskiej, bowiem od 1 października 2004 r. wszystkie psy, koty i fretki przekraczające granice Unii muszą być wyposażone w paszport i elektroniczny chip. PTRiIZ stało się jednym z centrów informujących właścicieli czworonogów o nowych przepisach, a także ułatwiało zdobycie paszportu i oznakowanie psa.

Agencja Grey Worldwide Warszawa

7

Agencja Grey Worldwide Warszawa

W dniach 2 czerwca - 30 lipca 2004 r. Grey zorganizował, dla Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, społeczną kampanię „Prośba”. „Słyszysz - Luka prosi Cię o pomoc. Najpiękniej, jak potrafi. Bez Twojego wsparcia wiele schronisk, także to, w którym mieszka Luka, zostanie zamkniętych? - brzmiał głos Krystyny Jandy na filmie reklamowym. Przesłanie kampanii mówiło, że „każdy może mieć wpływ na rozwiązanie problemów zwierząt”. Adresatami byli wszyscy ci, którzy z dobrej woli chcieli wesprzeć bezdomne i opuszczone zwierzęta. Kampania przyniosła 149 500 zł., które TOZ przeznaczył na pomoc zwierzętom.

Partnerzy

plebiscytu:

Patroni medialni:

Organizator:

© 2022 Petstar sp. z o.o.